Eczacılarımız ve Eczane Çalışanlarımızın Covid-19 Aşılama Programı Hakkında

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilgili yazısı ile sağlık tesislerinde çalışan personelin öncelikli olarak aşılanmaya başlanması için personel verisinin kayıt ve kontrol sürecinin yönetileceği EKİP-Personel Bilgi Yönetim Yazılımı (EKİP-PBY)’nın geliştirildiği bildirilmektedir.

Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen Covid-19 aşılama programı kapsamında, ülke genelinde faaliyet gösteren tüm sağlık tesislerinde çalışan personelin öncelikli grup olarak aşılanması planlanmıştır.

Bu amaçla Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından aşılanacak sağlık personelinin belirlenmesi amacıyla "EKİP-Personel Bilgi Yönetim Yazılımı (EKİP-PBY) geliştirilmiştir. Covid-19 aşılama planlamasında EKİP-PBY'ye işlenecek veriler dikkate alınacağından, eczacılarımızın  ve eczane çalışanlarımızın kayıtlarının aşağıdaki yönergeler yardımıyla  ivedilikle yapılması gerekmektedir.


Yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.


ENTEGRE KURUMSAL İŞLEM PLATFORMU (EKİP) SİSTEMİNE GİRİŞ


Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP) arayüzüne ekip.saglik.gov.tr adresinden erişim sağlanmaktadır. 

Çalışma Bilgisi Güncelleme, Yeni Kayıt Ekleme ve Yetkilendirme ekranlarına giriş yapmak için e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi kullanılmalıdır.

Sağlık sektörü ile ilgili bir kurumda çalışmakta olan personelin çalışma bilgileri, Aşı Personel Listesi ekranına girilmelidir.

EKİP arayüzüne erişim sağlandıktan sonra e-Devlet ile Giriş butonuna basılır, e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır.
e-Devlet menüsünden Aşı > Aşı Personel Listesi adımları izlenerek Aşı Personel Listesi Ekranı açılır.
Yeni Personel Kaydı Ekleme


Açılan sayfada mevcut SGK'lı çalışanlarınızın bilgileri görüntülenmiyorsa "Yeni Kayıt Ekle" butonuna tıklanır
Açılan pencerede bulunan T.C. Kimlik No alanına, kaydedilmek istenen personele ait kimlik numarası girilir ve MERNİS butonuna tıklanır. MERNİS'ten İsim, Soyisim, Doğum Tarihi, Yaş ve SGK Kurum Adı bilgileri aktarılır. Personelin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında yer alan işyeri bilgisi görüntülenebilecektir. Tesis SGK kaydında olmayıp hizmet alımı yöntemiyle başka bir şirket ile sözleşme kapsamında çalıştırılan personel, ayrıca "Hizmet Alımı Kapsamında Çalışıyor" kutucuğu işaretlenerek belirtilmelidir.


Ekranda bulunan diğer alanlar doldurulur (unvan ve branş alanları zorunludur) ve Kaydet butonuna tıklanır. Bu aşamadan sonra, Çalışma Yeri Sorgulama ekranında sorgulama yapıldığında, kaydedilen personelin çalıştığı kurum bilgisi görüntülenecektir.Hatalı bilgi girişi yapılması durumunda Sil butonu ile kaydı silip yeniden kayıt işlemi yapabilirsiniz.


Personel Bilgi Yönetim (EKİP-PBY) Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün 30/12/2020 tarihli yazısı için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 31/12/2020 tarihli yazısı için tıklayınız.


OKUNMA SAYISI : 3340